Akwarium Szczecin buduje dla Muzeum Rybołówstwa w Świnoujściu

W ostatnim czasie firma Akwarium Szczecin miała ogromny zaszczyt wykonać akwarium dla instytucji muzeum rybołówstwa w Świnoujściu .
 
Zbiornik w całości z szkła, o pojemności prawie 2 000 litrów wody.

Ważący około 320 kg. Największy nacisk został położony na bezpieczenstwo oraz finalną estetykę. W końcu akwarium będzie służyć użytelności publicznej.
 
Zbiornik w całości został wykonany z szkła 15mm - float. Od strony frontowej zostało zastosowane szkło opti white pilkington. Każda krawędź została ukosowana przez maszynę posiadającą 11 głowic szlifujących oraz polerujących. Ze względu na znaczą powierzchnię dna 250x90 cm zostało ono podzielone po przez dylatację, która ma za zadania zmniejszyć naprężenia. Zastosowany specjalny układ wzmocnien wzdłużnych raz poprzecznych jak również specjalna opaska zapobiegła odkształceniom szyb oraz odciążyły tym samym spoiny pionowe. Zbiornik został sklejony jednym z najlepszych na rynku szczeliwem o podwyższonej wytrzymałości. Jeden cm2 spajanego elementu dają wytrzymałość 30 kg do zerwania. Nie trudno zatem policzyć, że na odcinku 100 cm siła jaką musieli byśmy zadziałać aby zerwać klejenie wynosi 3 tony.

Bohaterką zamieszania dla której powstało owe zamieszanie jest znacznych rozmiarów pirania która już nie miesci się w 800 litrowym akwarium. W dalszym etapie będziemy obserwować postęp wydażen.

Dostępne informacje w mediach:
http://www.rmf24.pl/foto/zdjecie,iId,1209920,iAId,90241#ad-image-0
http://www.wyspiarzniebieski.pl/aktualnosci/10630,1,muzealna-pirania-w-nowym-lokum.html
 
W poprzednim tygodniu akwarium opuściło mury naszej firmy zapakowane na potrzeby transportu.

a41

Oczywiście zbiornik zajął praktycznie całą przestrzen ładunkową .
 
To ja w własnej osobie mistrz produkcji :)

a42
a43
a44
a45